Copy of CKKD COMP round 1, Sunday 24th April 2022


Well Cobra's....what a fantastic day had by all. You certainly made hard work for us when it come to judging & refereeing. Your hard work in training as definitely paid off, keep up the good work

Lets all say a massive thank you to our Sensei Jessica, Sensei Jamie & the Instructor Team for all the hard, without them we could not have had such a good day.

CONGRATULATIONS to the following winners

KATA

PeeWee Warriors

1st - Lexi Hughes

2nd - Jacob Pinder

3rd - Maximillion Tomlinson Clayton

SK -10, Novice

1st - Maxwell Beaumont

2nd - Sophia Clayton

3rd - Jacob Melling

SK +10, Novice

1st - Noah Robertson

2nd - Lincoln Teggart

3rd - Noah Hulme

SK, Intermediate

1st - Noah Joyce Mullvey

2nd - Reuben Stapleton

BK, Novice

1st - Oscar Beaumont

2nd - Matthew Hall

3rd - Ellie Stanton

BK, Advanced

1st - Isobell Shaw

2nd - Cayden Wilson Pomfrey

3rd - Oliver Delaney

Adult, Ability

1st - Shaun Harris

2nd - Steven Harris

3rd - Sarah Harris

Adult, Novice

1st - Danny Clayton

2nd - David Marsland

3rd - Sam Mellor

Adult, Advanced

1st - Sam Smith

2nd - Corey Grange

3rd - Kai Grange

POINTS

PeeWee Warriors

1st - Maximillion Tomlinson Clayton

2nd - Sharla Wallis

3rd - Lexi Hughes

SK -10, Novice

1st - Sophia Clayton

2nd - Jacob Melling

3rd - Denley Dawson

SK +10, Novice

1st - Noah Robertson

2nd - Noah Hulme

3rd - Lincoln Teggart

SK, +10, Intermediate

1st - Alex Henry

2nd - Noah Joyce Mullvey

3rd - Reuben Stapleton

BK, Novice

1st - Jock McStravick

2nd - Ellie Stanton

3rd - Matthew Hall

BK, Advanced

1st - Isobell Shaw

2nd - Oliver Delaney

3rd - Cayden Wilson Pomfrey

Adult, Ability

1st - Steven Harris

2nd - Shaun Harris

Adult, Novice

1st - Danny Clayton

2nd - Sam Mellor

3rd - David Marsland

Adult, Advanced

1st - Kai Grange

2nd - Sam Smith

3rd - Corey Grange

CONTINUOUS

PeeWee Warriors

1st - Lexi Hughes

2nd - Maximillion Tomlinson Clayton

3rd - Sharla Wallis

SK -10, Novice

1st - Jacob Melling

2nd - Sophia Clayton

3rd - Denley Dawson

SK +10, Novice

1st - Lincoln Teggart

2nd - Curtis Lincoln

3rd - Noah Robertson

SK, Intermediate

1st - Alex Henry

2nd - Noah Joyce Mullvey

3rd - Reuben Stapleton

BK, Novice

1st - Matthew Hall

2nd - Jock McStravick

3rd - Ellie Stanton

BK, Advanced

1st - Isobell Shaw

2nd - Cayden Wilson Pomfrey

3rd - Oliver Delaney

Adult, Ability

1st - Steven Harris

2nd - Shaun Harris

Adult, Novice

1st - Danny Clayton

2nd - David Marsland

3rd - Gary Mellor

Adult, Advanced

1st - Corey Grange

2nd - Lauren McCannon

3rd - Kai Grange

Featured Posts